Biskup odwiedził świąteczny jarmark. Nie zabrakło życzeń
fot. Wiesław Kajdasz
„Doświadczenia Bożej miłości, #odbudowania więzi i radości we wspólnocie, a także zdolności do przebaczania sobie” – życzył mieszkańcom miasta, uczestnikom Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego bp Krzysztof Włodarczyk.
Ordynariusz diecezji, wiceprezydent miasta oraz przewodnicząca rady, skierowali doroczne życzenia świąteczne. – Wigilia jest wyjątkowym, przedziwnym i cudownym czasem. Pan Jezus przyszedł do każdego człowieka, żeby przynieść to, co każdy z nas potrzebuje: pokój, miłość, dobroć, błogosławieństwo, czyli szczęście. I chce powiedzieć każdemu z nas: „Znam cię po imieniu. Nigdy o tobie nie zapomniałem i nigdy nie zapomnę, bo po to przyszedłem” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, dodając, że życzy doświadczenia Bożej miłości, odbudowania więzi, radości bycia we wspólnocie, zdolności do przebaczania.
Fragment Ewangelii odczytał proboszcz parafii katedralnej ks. infułat Stanisław Kotowski. – Mam nadzieję, że przełamiemy się nie tylko symbolicznie opłatkiem, ale w wielu kwestiach, które w tym roku nas trapiły – mówiła przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Monika Matowska. – Życzę dużo spokoju, radości i miłości, żeby ten czas świąteczny był naprawdę piękny – taki, jak sobie państwo wymarzyliście – dodała wiceprezydent Iwona Waszkiewicz.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Do Wigilii zasiadło blisko 160 osób. Spotkanie dla ubogich i samotnych
- Jak zdrowo przeżyć święta? Ważne przerwy między posiłkami
- Nowe przepisy. Czujki dymu i tlenku węgla obowiązkowe
- Bezpieczne rozmrażanie żywności. O jakich zasadach należy pamiętać?
- Podsumowanie roku na krajówkach w regionie. Jakie inwestycje poczyniono?
Dodaj komentarz
Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Bohaterski zryw
27 grudnia obchodzimy Narodowy Dzień #Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Upamiętniamy w ten sposób zwycięski zryw Polaków przeciwko Niemcom z lat 1918–1919 i składamy hołd jego bohaterskim uczestnikom.
(czytaj więcej)Nie marnuj jedzenia. Co nadaje się do zamrożenia?
Zamrażanie żywności to doskonały #sposób na zachowanie świeżości i smaku produktów przez dłuższy czas. To nie tylko oszczędza czas, ale także pomaga uniknąć marnowania jedzenia.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!