Dziś mamy 30 grudnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
19 grudnia 2024

Ponad 200 nowych nauczycieli dyplomowanych. Odebrali awanse

fot. KPUW

fot. KPUW

Ponad 200 nauczycieli otrzymało w tym tygodniu# akty nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego. W dowód ciężkiej pracy, zaangażowania i pasji, które każdego dnia wkładają w kształcenie młodych pokoleń, pedagodzy odebrali swoje zasłużone zawodowe awanse z rąk Grażyny Dziedzic, Kujawsko-Pomorskiej Kurator Oświaty.

Nauczyciel dyplomowany to najwyższy stopień awansu zawodowego nauczyciela. Aby go osiągnąć, w trakcie stażu pedagog musi zrealizować innowacje pedagogiczne, uczestniczyć w szkoleniach i kursach doskonalących oraz uzyskać pozytywną ocenę dorobku zawodowego przed komisją w kuratorium.

To forma awansu, ale i duży prestiż. Jestem niezwykle dumna, że w tym roku mamy tak duże grono nauczycieli dyplomowanych. To jest ważne wydarzenie w życiu nauczyciela. To najwyższy stopień awansu zawodowego, ukoronowanie dotychczasowej pracy  – zwróciła się do zgromadzonych Kurator Grażyna Dziedzic.

W całym województwie kujawsko-pomorskim stopień nauczyciela dyplomowanego uzyskało 224 nauczycieli. W Bydgoszczy 96 nauczycieli zdobyło najwyższy stopień awansu zawodowego nauczyciela, w rejonie włocławskim - 35, a w toruńskim - 93.


Od 1 września 2022 r. nauczyciele mianowani chcąc uzyskać stopień nauczyciela dyplomowanego nie odbywają stażu w starej formule, lecz zgodnie z nowymi zasadami są zobowiązani min. do pracy na stanowisku nauczyciela wskazany w karcie nauczyciela okres – odpowiednio co najmniej 5 lat i 9 miesięcy lub dla nauczycieli posiadający tytuł naukowy co najmniej 4 lata i 9 miesięcy od momentu uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego. Okresy pracy mogą ulec skróceniu w okresie przejściowym przewidzianym przez ustawodawcę dla wdrożenia wprowadzonych w awansie zmian (od 1 września 2022 do 31 sierpnia 2027), odpowiednio o 2 lata lub 1 rok.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Sylwestrowa domówka w stylu premium. Idealne rozwiązanie

Sylwester w domu nie musi oznaczać pidżam i popcornu# (choć szanujemy ten vibe). To szansa, by zamienić swoje cztery kąty w najbardziej ekskluzywny klub w mieście – z tym, że selekcja gości jest ściśle kontrolowana (Twoja lista znajomych) i nie ma problemu z kolejką do baru! Dla osób ceniących jakość i komfort, sylwester w domowym wydaniu to idealne rozwiązanie, pozwalające na połączenie intymności z wyrafinowanymi wrażeniami estetycznymi.

(czytaj więcej)
0

Niebawem powitamy Nowy Rok. Jakie są zwyczaje sylwestrowe?

Sylwester nie jest zwyczajną nocą, więc spędzać go jak #każdej innej nie można. To czas, który warto przeżyć wyjątkowo, niecodziennie. Nie znaczy to oczywiście, że trzeba koniecznie iść na bal. Ale zawsze warto pamiętać o obyczajach związanych z tym świętem. Są bardzo barwne i ciekawe. Zarówno te nasze rodzime, jak i wszelkie inne kultywowane w różnych zakątkach świata.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)