Trwają kontrole satelitarne. Monitoring pól w związku z dopłatami
fot. ARiMR
Dopłaty 2024 – trwają kontrole satelitarne, czas na wyjaśnienia# do 16 września. W przypadku gdy z kontroli przeprowadzonej przy użyciu monitoringu satelitarnego (AMS) wynika, że na zgłoszonym do dopłat bezpośrednich za 2024 rok polu może nie być prowadzona działalność rolnicza lub nie ma na nim zadeklarowanej uprawy, rolnik ma prawo do 16 września 2024 roku wprowadzić za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus zmianę do wniosku o przyznanie płatności.
Natomiast jeśli stan faktyczny jest zgodny ze złożoną deklaracją, w celu jego potwierdzenia można wysłać zdjęcie geotagowane uprawianych na danej działce roślin. Z prośbą o wykonanie tej czynności może się też do rolnika zwrócić Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Satelitarny monitoring pól ARiMR prowadzi od 2023 roku. W kampanii 2024 objął on również rozpoznawanie określonych gatunków roślin uprawnych. Jego bieżące wyniki są widoczne w aplikacji eWnioskPlus, a ostateczne zostaną udostępnione na Platformie Usług Elektronicznych.
Więcej informacji o zasadach wykonywania i przesyłania zdjęć geotagowanych – otwórz
Ścieżka dostępu do danych z AMS (Instrukcja wypełniania wniosku w eWniosekPlus 6_Funkcje_na_MAPIE_2024 rozdział 5. Wyniki Monitoringu Satelitarnego) – otwórz
Źródło: ARiMR
Czytaj również
- Współdziałanie się opłaca. Wnioski od organizacji i grup producentów
- "Świat się kręci wokół wsi". Wyłoniono laureatów konkursu
- Zmiany w przepisach o rencie socjalnej. Nowy dodatek dopełniający
- Dopłaty do ubezpieczenia zwierząt. Wkrótce start nowego naboru
- Płatności dobrostanowe. Obowiązkowe szkolenie do 14 marca
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu
Więcej ruchu to postanowienie# noworoczne, które często już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!