Wykonano badania powietrza po pożarze. Co wykazały?
fot. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy
W związku z pożarem hali magazynowej #w firmie zajmującej się produkcją opakowań z papieru i tektury, zlokalizowanej w Bydgoszczy przy ul. Petersona, inspektorzy WIOŚ w Bydgoszczy podjęli działania zmierzające do oceny wpływu zaistniałego zdarzenia na środowisko.
Ustalono, że spaleniu uległy papier i tektura, pożar gaszony był bez użycia środków chemicznych. Wykonano również badania powietrza w okolicy pożaru sprzętem do szybkiej analizy zanieczyszczeń. Wykonane badania nie wykazały obecności w powietrzu niebezpiecznych substancji chemicznych.
Materiał: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy
Czytaj również
- Oddziały mundurowe w szkołach. Do końca stycznia wnioski o zezwolenie
- "Zawodowe Talenty Kujaw i Pomorza". Wsparcie dla uzdolnionych uczniów
- Pierwsza narada dyrektorów w 2025 roku za nami. Świąteczny akcent spotkania
- Oddali hołd bohaterom. Wojewódzkie uroczystości i wręczenie odznaczeń
- Odwiedziny Szymka w Komendzie Policji. Spełnione marzenie 5-latka
Dodaj komentarz
Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów
Od 2025 roku, zgodnie z przepisami #UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!
(czytaj więcej)10 lat z Kartą Dużej Rodziny. Kto może korzystać ze zniżek?
Dzięki Karcie Dużej Rodziny już od 10 lat rodziny #wielodzietne mogą korzystać z bogatego systemu zniżek i ulg w wielu miejscach w całej Polsce – zarówno w podmiotach publicznych, jak i prywatnych firmach. Gdzie znaleźć listę partnerów? Komu przysługuje taka karta?
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!