"Bezpieczni w ruchu drogowym". Finał III edycji konkursu filmowego
fot. KMP Bydgoszcz
W piątek (17.01.2025), w Gminnym Ośrodku# Kultury w Dobrczu, już po raz trzeci, odbyła się gala wręczenia nagród uczestnikom oraz laureatom III Edycji Konkursu Filmowego „Bezpieczni w Ruchu Drogowym”.
Policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie, wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym w Bydgoszczy Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej sp. z o.o. oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, przygotowali trzecią edycję konkursu filmowego „ Bezpieczni w ruchu drogowym”. Wydarzenie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu.
Głównym celem konkursu było promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie jego niechronionych uczestników. Dzieci miały za zadanie nagrać krótkie spoty promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym widziane ich oczami. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 15 szkół z terenu trzech gmin Koronowa, Sicienka oraz Dobrcza. W sumie koronowscy policjanci otrzymali 24 filmy przygotowane przez 95 dzieci, które wzięły w nim udział.
Uczniowie we wszystkich szkołach, które przystąpiły do konkursu, wykazali się wiedzą oraz profesjonalnym montażem spotów o tematyce bezpieczeństwa na drodze.
Podczas uroczystości wyróżniono 6 filmów, których uczestnicy, w sposób szczególny, wyróżnili się na tle innych nie tylko tematyką, ale również pomysłami oraz innowacyjnością.
Podczas gali wyświetlono również filmy, które w dwóch ubiegłych latach zajęły miejsca na podium.
W tym roku laureatami III edycji konkursu „Bezpieczni w Ruchu drogowym” zostali:
I miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie z filmem pt. „Widać”
I miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej w Samsiecznie z piosenką pt. „Światło czerwone”
II miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej w Samsiecznie z filem pt. „Dawno Temu”
III miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej w Kozielcu z filmem pt. „Widzisz mnie?”
Jak co roku, współorganizatorzy oraz partnerzy wykazali się nie lada zaangażowaniem, co pozwoliło na wręczenie pamiątkowych statuetek, medali oraz nagród rzeczowych.
Pamiątkowe statuetki dla wszystkich drużyn wręczał Pan Dariusz Leszczyński, prezes Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej sp. z o.o., a okolicznościowe medale wręczał Pan Andrzej Gross, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy.
Nagrody rzeczowe wręczali włodarze gmin, Wójt Gminy Dobrcz - Pan Rafał Modlisz, Wójt Gminy Sicienko - Pan Piotr Chudzyński oraz zastępca Burmistrza gminy Koronowo - Pan Krzysztof Zająkała oraz pozostali partnerzy konkursu: Dyrektor Banku Spółdzielczego w Koronowie - Pani Dorota Jaworska, Prezes Zarządu Okręgu Polskiego Zawiązku Motorowego w Bydgoszczy - Pan Jacek Wojciechowski, LTK Wyczół Gościeradz z prezesem Bartoszem Zwolanowskim na czele oraz państwo Justyna i Robert Opertowscy - właściciele firmy transportowej „Opertowski Transport”.
Każdy z uczestników do szkoły wrócił ze statuetką i medalem, która w swojej formie przypominała klisze aparatu, ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał cenny upominek. W tym roku nagrodę niespodziankę otrzymali również nauczyciele, którzy swoją postawą promują wśród uczniów prawidłowe zachowania w ruchu drogowym.
Z dumą można powiedzieć, że wszystkie trzy edycje konkursu zgromadziły prawie 300 uczestników, którzy łącznie nagrali 71 filmów. Każdy z nich będzie emitowany podczas zajęć profilaktycznych i wykorzystywany jako spot promujący bezpieczne zachowania w ruchu drogowym.
Laureatom gratulujemy!!!
Materiał: KMP Bydgoszcz
Galeria
Czytaj również
- Wyjątkowa rocznica miasta. Odzyskanie niepodległości przez Solec Kujawski
- Modernizacje stacji uzdatniania wody. Wójt podpisał umowę z wykonawcą
- Konkurs "Archeologiczne sensacje". Pień - badania archeologiczne nagrodzone
- Publikacja nowego projektu. "Rozsmakuj się z Kołami Gospodyń Wiejskich"
- "Inne Miasto. Zniszczenia wojenne Bydgoszczy". Otwarcie wystawy
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!