Dziś mamy 24 kwietnia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:
03 września 2024

Inauguracja roku szkolnego 2024/2025. Gościli Wojewoda i Wicewojewodowie

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Wojewoda oraz Wicewojewodowie wzięli wczoraj udział w uroczystych #rozpoczęciach roku szkolnego 2024/25 w naszym województwie.

Wojewoda Michał Sztybel uczestniczył w wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego, w nowo wybudowanej Szkoła Podstawowa nr 12 w Toruniu, która jest obecnie najnowocześniejszą szkołą w naszym województwie oraz w inauguracji w VII Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Kusocińskiego, które właśnie zakończyło realizację kompleksowej termomodernizacji:

Ta szkoła jest jak książka, która została ponownie wydana, w świetnym stylu. Ma piękną, nową okładkę, ale chciałbym się skupić na wnętrzu, bo książka ma też treści, a w tym przypadku treści będą wypełnione przez Was uczniów, waszą codzienną nauką, zaangażowaniem i realizowaniem swoich pasji. Jest w niej miejsce także dla nauczycieli i rodziców, a to wszystko musi ze sobą współgrać. Gratuluję społeczności szkolnej i władzom miasta, dlatego, że jest to wzorowa książka jeśli chodzi o zarządzanie energią i ekologią. Właśnie tutaj była zrealizowana jedna z wzorcowych inwestycji w województwie kujawsko-pomorskim - podkreślił Wojewoda.

W uroczystych inauguracjach roku szkolnego uczestniczyli także Wicewojewodowie.

Piotr Hemmerling - I Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski odwiedził Szkołę Podstawową nr 57 w Bydgoszczy, gdzie podczas uroczystości miał zaszczyt odznaczyć Panią Barbarę Górecką-Kanarkowską i Panią Hannę Jankowiak Medalem „Pro Patria” za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny.

Wicewojewoda Michał Koniuch wraz z Wiceministrą Edukacji Narodowej Izabela Ziętka wzięli udział w rozpoczęciach roku w Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie Technikum Kolejowe w Bydgoszczy oraz w Zespole Szkół w Brzozówce.

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia!

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 68 40

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)