Dziś mamy 24 kwietnia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:
16 kwietnia 2025

Inauguracja nowego gremium. Będą wspierać władze powiatu

fot. Powiat Bydgoski

fot. Powiat Bydgoski

"Współpraca oparta na doświadczeniu tworzy fundamenty dla przyszłych sukcesów".

Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy odbyło się Inauguracyjne Posiedzenie Rady Doświadczonych Ekspertów Samorządowych – nowego gremium doradczego i opiniodawczego, które będzie wspierać władze Powiatu Bydgoskiego.

To właśnie ta współpraca, oparta na wiedzy i zaangażowaniu członków Rady, pozwoli wypracować skuteczne rozwiązania dla Powiatu.

W spotkaniu wzięli udział doświadczeni samorządowcy – były Starosta Bydgoski, wieloletni Wójtowie, Burmistrzowie oraz Przewodniczący Rad Gmin z terenu powiatu bydgoskiego. To osoby, które przez lata pełniły kluczowe funkcje w samorządzie, a teraz będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Po krótkim wprowadzeniu i prezentacji sali sesyjnej przez Starostę Bydgoskiego Piotr Kozłowski, Członkinię Zarządu Iwona Lichocka oraz Sekretarza Powiatu Karol Czerkawski   wręczono akty powołania członkom Rady.

Skład Rady Doświadczonych Ekspertów Samorządowych:
Benedykt Leszczyński
Marek Nadolny
Barbara Białkowska
Leszek Czerkawski
Jan Graczkowski
Józef Hentrich
Edmund Łączny
Wojciech Oskwarek
Teresa Substyk
Wojciech Sypniewski
Krzysztof Szala
Jan Wach

Podczas posiedzenia wybrano Prezydium:
Przewodniczący – Benedykt Leszczyński
Wiceprzewodniczący – Marek Nadolny
Sekretarz – Barbara Białkowska

Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu Członków Rady wspólnie uda nam się wypracować skuteczne rozwiązania, które przyczynią się do dalszego rozwoju Powiatu Bydgoskiego.

Materiał: Powiat Bydgoski 

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)