Na drodze krajowej nr 10 szykują się zmiany. Będzie bezpieczniej?

fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Bydgoszcz
Bezpieczeństwo wszystkich uczestników #ruchu drogowego na drodze krajowej nr 10 na odcinku Bydgoszcz - Toruń było tematem głównym spotkania, jakie odbyło się 11 grudnia br. w siedzibie GDDKiA w Bydgoszczy.
W tym tygodniu zaprosiliśmy przedstawicieli KWP Policji oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego na spotkanie dot. bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 10. W połowie listopada przekazaliśmy plac budowy pierwszemu z wykonawców przyszłej S10 Bydgoszcz - Toruń. Wraz ze zbliżającą się budową drogi ekspresowej oraz w nawiązaniu do problemu zachowań części kierowców na „dziesiątce”, istnieje konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu oraz dodatkowego oznakowania na DK10.
Sebastian Borowiak - Dyrektor Oddziału GDDKiA, w trakcie spotkania zaprezentował szereg rozwiązań, w tym propozycje nowych tablic ostrzegawczych/informacyjnych na DK10 wraz z propozycjami lokalizacji oraz omówił pomysły współdziałania służb w zakresie poprawy bezpieczeństwa na DK10. Dyrektor zadeklarował przychylenie się do prośby Policji ws. wprowadzenia zmiany w projekcie organizacji ruchu m.in. w m. Przyłubie. W trakcie spotkania omówiono przyczyny zdarzeń na DK10, sposoby kontroli ruchu, a także przyszłe zmiany w organizacji ruchu w tym min. wyjazdy z placu budowy po otwarciu frontów robót przez wykonawców S10 na wszystkich czterech odcinkach.
Uczestnicy spotkania (KWP, GiTD) zadeklarowali także zwiększenie ilości kontroli jak również patroli na DK10, natomiast GDDKiA zadeklarowała przygotowanie nowych miejsc do kontroli pojazdów. W tym celu jeszcze w grudniu odbędzie się wspólna wizja w terenie, a w 2025 r. odbędą się spotkania z wykonawcami drogi S10 w celu omówienia projektów czasowej organizacji ruchu, których celem będzie ich sprawne zatwierdzenie. Wszystko po to, aby kwestie formalnie nie wpłynęły na dynamikę robót i tempo prac. Jest to szczególnie istotne w przypadku rozpoczynającej się budowy odcinka Bydgoszcz Południe – Bydgoszcz Park Przemysłowy.
Należy pamiętać, że uzgodnienie, zatwierdzenie i wyniesienie w teren zmian stałej organizacji ruchu (tj. montaż) na drodze krajowej z reguły trwa kilka tygodni. Zmiany, w tym nowe tablice zostaną zatwierdzone i wprowadzone najpóźniej do wiosny przyszłego roku.
Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Bydgoszcz
Galeria



Czytaj również
- To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?
- Szkolenie sapera. Pola minowe oraz wysadzenie
- Szkolenia w warunkach zimowych. Trenowali nie tylko techniki ewakuacji
- 10. edycja dyktanda za nami. Poznaliśmy mistrzów ortografii
- Walentynki. Idealny moment, by zakochać się w zupełnie nowych smakach
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!