Dziś mamy 24 kwietnia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:
18 listopada 2024

Ogólnopolskie Konkursy PSP 2025. Zapoznaj się z regulaminem

fot. powierzone

fot. powierzone

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Ruszyła kolejna# edycja ogólnopolskich konkursów PSP. Zapraszamy uczniów klas 1-8 do przesyłania swoich prac.

W tym roku przygotowaliśmy dwa konkursy:

Pierwszy z nich, to konkurs PLASTYCZNY (indywidualny). Tematem prac jest „Współpraca Państwowej Straży Pożarnej z innymi służbami”. Konkurs skierowany został do uczniów klas 1-3.

Drugi, to cieszący się coraz większą popularnością – konkurs na  SPOT FILMOWY (zespołowy). Uczniowie klas 4-8 mogą wykazać się zdolnościami reżyserskimi, aktorskimi czy dziennikarskimi, przygotowując krótki film pt. „Dlaczego warto zostać strażakiem?”.

Udział w konkursie pozwoli rozwinąć kreatywność, a także poszerzy wiedzę na temat bezpieczeństwa i pracy strażaków.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursach, powinny zapoznać się z Regulaminami, Kartą Zgłoszeniową oraz Oświadczeniami. Informacje o konkursach oraz dokumenty dostępne są na stronie internetowej KG PSP w zakładce:

https://www.gov.pl/web/kgpsp/rok-2025

Organizatorem konkursów jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Prace konkursowe należy przesłać pocztą na adres:

KOMENDA GŁÓWNA PSP

Wydział Prewencji Społecznej

ul. Podchorążych

00-463 Warszawa

z dopiskiem nazwy Konkursu (PLASTYCZNY, SPOT).

Na prace czekamy do 4 kwietnia 2025 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Informacja o laureatach zostanie zamieszczona do 9 maja 2025 r. na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Państwowej Straży Pożarnej.

Dla najlepszych przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody!

Czekamy na Wasze prace plastyczne oraz spoty filmowe!

Materiał: KGPSP

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)