Dziś mamy 22 października 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
04 października 2024

Płatności w ramach Dobrostanu zwierząt. Złóż dokumenty

fot. ARiMR

fot. ARiMR

Rolnicy, którzy we wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich# za 2024 rok zadeklarowali realizację wybranych wariantów ekoschematu Dobrostan zwierząt, muszą pamiętać o kilku datach. Najbliższa to 7 października, czyli ostatni dzień na składanie potwierdzeń zapewnienia wypasu lub dostępu do zewnętrznej powierzchni bytowej wybranym gatunkom zwierząt.

Do 7 października 2024 r. można przekazywać Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa następujące dokumenty:

  •     Oświadczenie o zapewnieniu wypasu dla krów mlecznych lub Rejestr wypasu krów mlecznych;
  •     Oświadczenie o zapewnieniu wypasu dla krów mamek lub Rejestr wypasu krów mamek;
  •     Oświadczenie o zapewnieniu wypasu dla opasów lub Rejestr wypasu opasów;
  •     Oświadczenie o zapewnieniu wypasu lub dostępu do zewnętrznej powierzchni bytowej dla owiec;
  •     Oświadczenie o zapewnieniu wypasu lub dostępu do zewnętrznej powierzchni bytowej dla koni;
  •     Oświadczenie o zapewnieniu wypasu dla kóz.


Wypełnione i podpisane formularze (poszczególne formularze - otwórz, należy przesłać za pomocą aplikacji eWniosekPlus – tej samej, która była używana podczas składania wniosku o przyznanie dopłat za 2024 rok – lub dostarczyć do biura powiatowego ARiMR (osobiście lub drogą pocztową). Rolnicy, którzy nie dopełnią formalności w terminie, otrzymają wezwania do złożenia wyjaśnień i będą mieć 7 dni na uzupełnienie braków.

Jeśli chodzi o kolejne istotne terminy, to do 14 marca 2025 r. wszyscy ubiegający się o przyznanie płatności za realizację praktyk podwyższających poziom dobrostanu zwierząt zobowiązani są do odbycia jednorazowego szkolenia z zakresu metod ograniczających stosowanie antybiotyków w produkcji zwierzęcej. Zaświadczenie o jego ukończeniu biura powiatowe ARiMR przyjmują drogą elektroniczną lub w formie papierowej do 21 marca 2025 r. Jest to też ważna data dla rolników wytwarzających w ramach systemu Quality Assurance for Food Products produkty przeznaczone bezpośrednio lub po przetworzeniu do spożycia przez ludzi. Te same placówki czekają na dostarczenie, najpóźniej w tym terminie, certyfikatów potwierdzających spełnianie specyfikacji i standardów systemu QMP.

Źródło: ARiMR

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Zmiana ustaw o podatku rolnym i opłatach lokalnych. Przyjęto projekt

Rada Ministrów przyjęła przedłożony przez Ministra Finansów projekt# ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o opłacie skarbowej.

(czytaj więcej)
0

Rzucasz palenie? Wspomóż organizm, by ułatwić ten proces

Rzucasz palenie? Dobry wybór! Możesz wspomagać swój# organizm, żeby ułatwić ten proces. O czym warto pamiętać? Jedz zdrowo i ruszaj się – aby poprawić kondycję fizyczną, psychiczną, dotlenić organizm i dodać sobie energii.

(czytaj więcej)
0

"Dzieciństwo bez Przemocy". Ruszyła ogólnopolska kampania

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy dotyka bardzo ważnego tematu #jakim jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce, dlatego również Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki dołącza do akcji.

(czytaj więcej)