Dziś mamy 30 grudnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
22 października 2024

Prace porządkowe po powodzi. Pomoc wciąż potrzebna

fot. Andrzej Goiński/UMWKP

fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Trwają prace porządkowe po powodzi, która nawiedziła #południową część kraju. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę pieniędzy na rzecz dotkniętych klęską żywiołową. Numer konta bankowego, które uruchomiło samorządowe Stowarzyszenie Salutaris: 16 1020 5011 0000 9502 0319 0386.

– Dziękuję mieszkańcom naszego regionu za szybką reakcję i okazane serce! Jestem dumny, że jako region po raz kolejny stajemy na wysokości zadania. Wasze zaangażowanie to realna pomoc dla tych, którzy stracili dorobek życia – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wspiera mieszkańców dotkniętego powodzią południa kraju już od pierwszych dni przejścia fali. Regionom dolnośląskiemu i opolskiemu przekazujemy po 500 tys. złotych z przeznaczeniem na odbudowę infrastruktury komunikacyjnej. Zobacz Sejmik województwa: milion złotych wsparcia dla regionów dotkniętych powodzią

Do Kujawsko-Pomorskiego zaprosiliśmy trzy grupy dzieci z Głuchołazów, Szybowic i Moszczanki w województwie opolskim. Dziewczyny i chłopcy biorą udział w zajęciach i warsztatach plastycznych oraz zwiedzają atrakcyjnie turystyczne miejsca. Zobacz Odpoczywają i zwiedzają nasz region

Wsparcie dla rolników koordynuje Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza.

Na miejscu pomagają także nasi strażacy z jednostek OSP, ratownicy WOPR oraz pracownicy parków krajobrazowych.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 21 21

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Sylwestrowa domówka w stylu premium. Idealne rozwiązanie

Sylwester w domu nie musi oznaczać pidżam i popcornu# (choć szanujemy ten vibe). To szansa, by zamienić swoje cztery kąty w najbardziej ekskluzywny klub w mieście – z tym, że selekcja gości jest ściśle kontrolowana (Twoja lista znajomych) i nie ma problemu z kolejką do baru! Dla osób ceniących jakość i komfort, sylwester w domowym wydaniu to idealne rozwiązanie, pozwalające na połączenie intymności z wyrafinowanymi wrażeniami estetycznymi.

(czytaj więcej)
0

Niebawem powitamy Nowy Rok. Jakie są zwyczaje sylwestrowe?

Sylwester nie jest zwyczajną nocą, więc spędzać go jak #każdej innej nie można. To czas, który warto przeżyć wyjątkowo, niecodziennie. Nie znaczy to oczywiście, że trzeba koniecznie iść na bal. Ale zawsze warto pamiętać o obyczajach związanych z tym świętem. Są bardzo barwne i ciekawe. Zarówno te nasze rodzime, jak i wszelkie inne kultywowane w różnych zakątkach świata.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)