Dziś mamy 24 kwietnia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:
09 października 2024

"Polowanie na zabytki". Wyniki II edycji konkursu

fot. Powiat Bydgoski

fot. Powiat Bydgoski

Piękno zabytków Powiatu Bydgoskiego uwiecznione #przez jego mieszkańców!

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy zorganizował w tym roku II edycję konkursu pn. „Polowanie na zabytki”.

W dniu wczorajszym Komisja Konkursowa w składzie:

Przewodnicząca Komisji Radna Rady Powiatu Małgorzata Wojnowska,
oraz członkowie:
- Sekretarz Powiatu Karol Czerkawski,
- Adam Lewandowski,
- Zbigniew Stefański,
- Ewelina Leśniewska.

Komisja nagrodziła cztery prace konkursowe. Oto wyniki:

1 miejsce – Zespół Szkół - Sobieskiego 16 – klasa 3 Przysposabiająca do pracy, praca nr 3 pn. „Na tropie Koronowskich cystersów”;

2 miejsce – Izabela Malak, praca nr 4 pn. „Między Chrześcijaństwem a Judaizmem”;

3 miejsce – Daniela Mikołajczyk, praca nr 8 pn. „Z dziennika pieszego podróżnika – cmentarz żydowski Koronowo – kościół p.w. św. Andrzeja Koronowo – Ratusz Koronowo”.

Wyróżnienie: Alan Raszewski i Paulina Raszewska, praca nr 10, pn. „Odkrywaj zabytki gminy Koronowo na kółkach: rodzinna wycieczka rowerowa”.

Celem konkursu było m.in. pogłębienie wiedzy historycznej o zabytkach, promowanie piękna oraz zabytków powiatu bydgoskiego. Konkurs polegał na utworzeniu autorskiej ścieżki turystycznej z elementami edukacyjnymi, która miała skupiać się na zabytkach powiatu bydgoskiego wpisanych do rejestru zabytków Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ujętych w ewidencji zabytków. Ścieżka miała zostać opatrzona fotografiami, opisem powstania i historii zabytków, objaśnieniem trasy lub mapą ścieżki oraz dodatkowymi informacjami o danych miejscach, co miało służyć promocji zabytków powiatu bydgoskiego.

Na konkurs wpłynęło w tym roku 1️3 prac, jedna została odrzucona z przyczyn formalnych.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace konkursowe uczestnikom i życzymy samych dobrych ujęć.

Materiał: Powiat Bydgoski

Oceń artykuł: 14 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)