Dziś mamy 24 kwietnia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:
02 października 2024

"Rój pomysłów wokół ula". Wyniki konkursu plastycznego

 fot. ARiMR

fot. ARiMR

Druga edycja konkursu plastycznego pod tytułem „Rój pomysłów #wokół ula” dobiegła końca. Jury wytypowało zwycięzców i wyróżnionych autorów prac spośród rekordowej liczby ponad 300 zgłoszeń.

Ideą konkursu, skierowanego do osób mieszkających na terenach wiejskich, było spopularyzowanie pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach i ich ochronie, a także pożytków płynących z hodowli pszczół.

Uczestnicy zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach wiekowych - dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież i dorośli. Startujące w konkursie prace wykonane były w najrozmaitszych technikach. Wiele było akwareli, rysunków kredkami i ołówkiem oraz obrazów olejnych. Do rywalizacji zgłoszono także rzeźby z drewna, prace wykonane z plasteliny, tkanin i włóczki. Były też ciekawe instalacje przestrzenne. We wszystkich pracach konkursowych akcentowano idee ekologii i znaczenia, jakie dla życia na Ziemi mają pszczoły.

Prace były bardzo różnorodne. W jednych docenione zostały walory artystyczne, w innych pracochłonność, a jeszcze inne wyróżnione zostały za oryginalność pomysłu i nieszablonowe podejście do tematu.

Komisja oprócz przyznania nagród głównych i wyróżnień postanowiła docenić również najmłodszych i najstarszych uczestników naszego konkursu, czyli autorów mających 6 lat i mniej oraz seniorów powyżej 70. roku życia, którym przyznano wyróżnienia specjalne. Firmowe upominki prześlemy do nich pocztą.

Poniżej podajemy ostateczny werdykt jury.

Kategoria „dzieci ze szkół podstawowych”:

I miejsce - Julia Pocica

II miejsce - Julianna Nowak

III miejsce - Bartosz Grygiel.

W tej kategorii przyznano także 10 wyróżnień: Aleksander Bobrowski, Andrzej Kowalski, Hania Karpa, Julia Płońska, Karina Kozioł, Karol Szymański, Kinga Mrotek, Liliana Tokarczyk, Wiktor Kozioł, Witold Bąk.

Kategoria „młodzież i dorośli”:

I miejsce - Damian Kłaczkiewicz

II miejsce - Sylwia Osińska

III miejsce - Karolina Jurkiewicz.

W tej kategorii wiekowej wyróżniono 16 twórców. Są to: Adrian Kosakowski, Aleksandra Kowalczyk, Aleksandra Zagol, Alina Kuśnierz, Anna Długopolska, Ewa Kwiatkowska, Jan Mrożek, Kalina Kopczacka, Krzysztof Hałabała, Małgorzata Rybska-Bielec, Małgorzata Sudoł, Mariola Borys, Mariusz Bogusławski, Martyna Witkowska, Róża Ruszczyk, Weronika Szymańska.

Wyróżnienia specjalne:

Filip Wiewióra, Hanna Bajor, Izabela Iwanicka, Maria Strach, Nikodem Klimczok, Piotr Bartkiewicz i Tadeusz Oczko (najmłodsi uczestnicy) oraz Danuta Czajkowska, Eugeniusz Kot, Jan Przybyła, Lucyna Krzyszczak i Małgorzata Badura (seniorzy).

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy i zapraszamy na galę konkursową podczas której zaprezentowane zostaną zwycięskie prace i wręczone będą nagrody rzeczowe. Termin uroczystości zostanie podany na stronie internetowej Agencji, a z osobami nagrodzonymi i wyróżnionymi skontaktujemy się także drogą mailową lub telefonicznie.

Źródło: ARiMR

Oceń artykuł: 8 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)