Dziś mamy 22 stycznia 2025, środa, imieniny obchodzą:
21 stycznia 2025

Kujawsko - Pomorska Grupa Speed. Statystyki z 2024 roku

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Przez miniony rok policjanci z kujawsko-pomorskiej grupy #SPEED pracowali na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i reagowali na niebezpieczne i agresywne zachowania na drodze. Przez ten czas funkcjonariusze zatrzymali 535 praw jazdy, w tym 340 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Specjalna grupa ,,SPEED” powołana została w lipcu 2019 roku. Głównym jej zadaniem jest reagowanie na niebezpieczne i agresywne zachowania na drodze, szczególnie przekraczanie dozwolonej prędkości. W skład grupy wchodzą najbardziej doświadczeni policjanci ruchu drogowego oraz po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Bydgoszczy.

W 2024 roku policjanci grupy SPEED garnizonu kujawsko-pomorskiego:

  • skontrolowali 46 268 pojazdów, w tym 176 motocyklistów,
  • ujawnili 47 448 wykroczeń drogowych, z czego 34 165 za przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących,
  • nałożyli 39 052 mandaty karne, z czego 28 524 za przekroczenie prędkości,
  • skierowali 832 wnioski do sądu o ukaranie za wykroczenia drogowe,
  • zatrzymali 535 praw jazdy, w tym 340 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym,
  • zatrzymali 2168 dowodów rejestracyjnych,
  • ujawnili także 284 przestępstwa w ruchu drogowym, głównie za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do zakazów sądowych.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Nie pozwólmy, aby przez nieodpowiedzialne zachowanie na drodze ginęli ludzie. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezpieczną jazdę, zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Materiał: podkom. Remigiusz Rakowski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań

8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy

(czytaj więcej)
0

Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra

W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują roboty #konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)